Köşe Yazısı Detayı

YENİ YIL... YENİ UMUTLAR... ---------- Tuesday, December 30, 2014

Yeni yıl, herkes için yeni umutlar demektir. Gelecek demektir; ancak güzel bir gelecek için, dünü hakkıyla  geçmişe  teslim etmek gerekir.
Adana’nın dününe baktığımda, bu güzelim kentin, ehil olmayan ellerde heba edildiğini üzüntüyle görüyorum ; tıpkı sizler gibi.
Çarpık kentleşme, yoğun göç hareketleri, göçün getirdiği nüfusun ihtiyaç ve sorunlarıyla baş edemeyen bir yönetim, yanlış yatırımlar, yanlı yaklaşımlar, kentin ve kentlinin tümünü kucaklamaktan uzak bir yönetim anlayışı sergiliyor. Ne Adana ne de Adanalı böylesi bir tabloyu hak etmiyor. Bu nedenle, bu anlamda, dünü hakkıyla geçmişe teslim edip, ilerlemek gerekiyor.
Üretilen anlık çözümler, sorunların kalıcılığını pekiştiriyor.
Sebebini bulmadan, hastalıklar tedavi edilemiyor. Sadece geçici çözümler üretilmeye çalışılıyor ve sorun, kaynağında olduğu gibi duruyor.
Bugüne kadar, Adana’da yıllardır yaşanılanlar aynen budur.
Adanın gerçek sorunları ve ihtiyaçları göz ardı edilerek, üretilen anlık çözümler, makyaj olarak nitelendirilebilecek yanlış yatırımlar ne Adana’ya şifa getirmiştir ne de Adanalıyı mutlu etmiştir. Sadece ve sadece sorunların kalıcılığını pekiştirmiştir. Sorunlar kaynağında olduğu gibi dururken geriye kalan, çok büyük kaynak ve emek israfından başka bir şey değildir.

 
 

Dipten sonra çıkılacak yer zirvedir.
Adana’nın mevcut durumu, başa çıkamadığı sorunları ile şu anda dipte bir görüntü sergilemektedir. Doğru ve akılcı bir yönetimle zahmetli bir yolda özveriyle yürüyecek yol arkadaşlarıyla ve bu yürüyüşe halkın vereceği destekle, dipten sonra çıkılacak yer zirvedir. Adana, bu zirveyi çoktan hak etmiştir.
Adana’nın tek ihtiyacı, Adana’yı yönetmeyi hak eden doğru yöneticiler, alanında uzman ve konusunda deneyimli ekipleridir.
“14 HAZİRAN’ da yapılacak genel seçimler sadece Adana için değil, Türkiye için de bir milat olabilir”
Türkiye’de, öğündüğümüz birlik ve beraberlik duygusunun yok edildiği, “BİZ” değil, “BEN” olgusunun hakim olduğu, gücün yanında olanların hep kazanıp, halkın her anlamda kaybettiği, çile çektiği bir süreç yaşanıyor.
Halkımız hızla bir ayrıştırmaya doğru sürükleniyor.
Ekonomi kötü sinyaller veriyor, işsizlik, geçim zorluğu halkımızın çok büyük bir kesimini derinden etkiliyor.
Ülke coğrafyamızın bir bölümü şiddetin pençesinde kıvranıyor.
Irak ve Suriye’de yıllardır devam etmekte olan savaş öncelikle bölgemizin ve ülkemizin en büyük sorunu haline geliyor. Bu sorunun boyutları artarak devam ediyor. Savaştan kaçan binlerce insan, kentlerimizin sokaklarında çok acı bir insanlık dramını gözler önüne seriyor.

14 HAZİRAN seçimleri, sadece Adanamız için değil, Türkiyemiz için de bir milat olabilir. Bu noktada, adaylarını seçecek partilere ve yöneticilerini seçecek halka büyük sorumluluk düşüyor.
Yıllardır sorunlar yumağı altında boğulan Adanalının, bu sorumluluğunun bilinciyle seçimini yapacağına inancım tamdır.

“Tüm Adanalıların yeni yılını kutluyorum.!”
Bu duygu ve düşüncelerle, tüm halkımızın yeni yılını kutluyor; beni, bize, öfkeyi  sevgiye, sorunları çözüme dönüştüreceğimiz huzur, sağlık, barış ve bereket dolu bir yıl diliyorum.